Meditatsioonid

Meelerahu elab meie südames, alati. Kui kaotame ühenduse südamega, kaotame ka ühenduse oma rahu ja tasakaaluga. Side meie hingekoduga on katkenud. Mõnikord katkestame selle ise, kuna ei oska toime tulla minevikus kogetud tugevate emotsioonidega.

Meditatsioonide läbi õpime oma teadlikkust tundma ja usaldama. Avastame, kui palju meis on erinevaid emotsioone, kuidas nad teevad meid rikkamaks. Õpime muundama mineviku valu elujõuks ja rõõmuks, mis meid edasi kannab. Õpime oma emotsioone ise juhtima. Avastame oma südamest lõpmatu rõõmu ja armastuse allika.

Arutasime hiljuti grupis peale treeningut, mis on meditatsioon. Ühine järeldus: see on olemise viis, kohalolek praeguses hetkes ilma minevikku põgenemata ja tuleviku pärast muretsemata. Iga hetk su elust võib olla meditatsioon, kui sa valdad oma meelt ja märkad olla kohal. Ja see on õpitav!
Iga meditatsiooniseanss on erinev. Inimesed on jaganud peale meditatsiooni, et on kogenud suuremat rahutunnet, rohkem energiat kehas, mõni ammu vaevanud küsimus on saanud ootamatult vastuse. Mõnikord ilmutab tulemus end vargsi ja järgmisel päeval.

Kasutan OSHO meditatsioone. Need on erilised selle poolest, et endaga kontakti saamiseks ei pea istuma vaikselt ja peletama mõtteid nagu jaanipäeval sääski. Endani on palju lihtsam jõuda läbi aktiivse kehalise liikumise, muusika ja hääle. Mõnikord on särk päris märg suurest mediteerimisest:) 

OSHO on 20-ndal sajandil elanud India müstik, kes leidis, et moodsa kiirustava lääne inimese jaoks on vaja uusi, nende elutempole paremini sobivaid tehnikaid. Ta puutus palju kokku tollal kiiresti arenenud moodsa psühhoteraapia loojatega ja oma kodukultuuri kaudu oli tal ligipääs tuhandete aastate vanustele veeda tarkustele, mis on aluseks ka joogale. Neid teadmisi ühendades lõi ta terve rea võimsaid aktiivse meditatsiooni tehnikaid.

Korraldan meditatsiooni töötubasid Tallinnas ja Viimsis, info kuupäevade kohta leiad Soul Salooni facebookist