Õpitoad

Tunned tihti, et meel on kui bussitäis rahvast, kuid mitte keegi ei juhi?
Või oled oma sihi täielikult kaotanud igapäevaste kohustuste oravarattas?
Jõudu napib, et sellest ringist väljuda?
Sihikindlat edasiliikumist ei saagi toimuda, kui juhiiste seisab tühjana või vahetub sohver iga natukese aja tagant.
Meie elubuss on nii kavandatud, et juhiks peaks olema meie teadlikkus ja reisijateks meie minad, meie alamisiksused.
Kõigil inimestel on neid palju – need on need tuttavad, vaidlevad hääled meie peas. Mõned on lärmakad ja domineerivad, mõned on tagasihoidlikumad ja me ei olegi neist võib-olla kuulnud. Iga mina hoiab mõnda meie oskust, ning samuti üht osa meie eluenergiast. Kõik nad on meile vajalikud, ilma me oleme poolikud. Kuid iga mina vaatenurk sellele, mis on meile tervikuna hea, on natuke kallutatud ja just seepärast peakski juhiistmel olema meie teadlikkus.
Mõnikord juhtub, et peatuses hüppab rooli taha mõni ägedam mina ning teadlikkus jäetakse maha. Vahest võib päris mitu aastat nii ringiratast sõita, roolis vaheldumas paar aktiivsemat mina ja teadlikkus kusagil tühermaal konutamas.

Mida teha? Õnneks on teadlikkus treenitav ja see pole üldse keeruline! Meditatsioonid, ärksameelsuse harjutused, jooga, kõik need annavad meie teadlikkusele jõudu, et ta oskaks olla kohal ja hoida meid praeguses hetkes, mitte lastes libiseda minevikku või tulevikku unelema. Õpitoas treenime samuti kohalolu ning samas õpime ka tundma oma minasid – nii saame oma ressursse ehk minasid hakata teadlikult juhtima, kutsudes neid oma ellu sobival hetkel ja paludes neil sobimatul hetkel tagasi tõmmata. Sinu elubuss hakkab liikuma sinu enda soovitud suunas, kui lubad teadlikkuse rooli taha.

Kuidas? Soul Saloon on rollimängulaadne grupiprotsess, kus toome hüpnoosi abiga välja iga osaleja just selle mina, kes hetkel kõige rohkem tähelepanu vajab ja läheme nende minadega täielikult mängu sisse.
Mäng toimub muutunud teadvuse seisundis. Ilmuda võib olla mõni aktiivne mina, või ka mõni, kes on nii peidus, et sa ei teadnudki tema olemasolust. Mängu loovad meie minad kohapeal ja see on väga haarav ning intensiivne kogemus, kus meil jääb üle vaid jälgida. Milliseks meie koos loodud unenägu kujuneb, see selgub kohapeal, kuna loomises osaleme me kõik.
Jälgija on mõistagi meie teadlikkus ning hiljem häälestume temale ja laseme tal selle kogemuse endasse integreerida, nii et ehk juba järgmises tihti korduvas probleemses elusituatsioonis oskad reageerida hoopis teisiti kui varem. Õpituba baseerub Hal ja Sidra Stone loodud Hääledialoogi ja Teadliku Keskme (Voice Dialogue, Psychology of the Aware Ego) töödel.

Soul Salooni õpitoa mängul on alati üks teema, andmaks mängule raamid. Klassikaline motiiv on tavern – muretu kauboikõrts, kus võib kõike juhtuda, kuid teemade ring laieneb peagi, et anda võimaluse enda minade tundmaõppimiseks erinevates situatsioonides.